Chráníme domov před alergeny
1. Roztoči
2. Prach
3. Plísně
4. Pyly
5. Některé chemické přípravky
To jsou nejčastější druhy alergií, které trápí alergiky i v jejich vlastních domovech. Jak se vyhnout škodlivým látkám, které způsobí sennou rýmu, astma, ale také kožní vyrážku? Jaké věci mohou zhoršovat alergie a co pomáhá, aby alergikům bylo lépe? O tomhle je následující článek.
· Výzkumy tvrdí…
Podle vědců je pravděpodobné, že až padesát procent dětí narozeních v tomto tisíciletí má nějakou alergii. Úplně nejhorší období jsou pro alergiky jarní měsíce, ale také ty pozdně podzimní a zimní, protože se málo větrá a my se doma zdržujeme více.
Plísně v koupelně
Aby se vám v koupelně neusadila nepříjemná plíseň, niky ji nezavírejte. Nechte otevřená okna, dobře ji větrejte a pořiďte si do ní i větrací zařízení. Ošetřujte přípravkem proti plísni pravidelně místa okolo vany, pračky a umyvadla, ale také okolo sprchového koutu nebo zdi a kouty okolo oken.
Perte plyšáky i polštářky v posteli
Nejhojnější výskyt alergenů ve formě roztočů a různých bakterií je v hračkách, se kterými si děti hrají denně. I z toho důvodu je dobré hračky často prát nebo je alespoň dávat do sušičky. Neměli byste nechávat dítěti v posteli více než tři plyšáky nebo polštáře.
Domácí mazlíčci
Podle britských výzkumů jsou lidé, kteří mají doma domácího mazlíčka, častěji náchylnější k alergiím. Z toho důvodu je dobré vymezit mazlíčkům prostor, kam smějí a kam ne. Například nepouštět mazlíčky k dětem do pokoje, když dítě spí, nebo ho naučit do pokoje nechodit nebo nebrat do postele k dítěti.
Škodlivé látky
Mezi ty patří například formaldehydy – v nábytku, kobercích, ve stěnách… existují prostředky, které mohou tyto formaldehydy zneškodnit.
Utírat prach
Pokud nejste příznivcem prachovky, poslouží vám mikrovlákno nebo jenom navlhčený bavlněný hadřík.